Pražská muzejní noc

10. června 2012 v 22:56 | Inka |  Z cest blízkých i dalekých
Včera - 9.6.2012 - se v Praze od 19 hodin konala již devátá Pražská muzejní noc a já se jí poprvé také zůčastnila...


V Praze bylo veřejnosti otevřeno celkem 65 muzejí, galerií atd. Dopravní podnik hlavního města Prahy zajistil dopravu celkem 10 speciálními autobusovými linkami, které byly také zdarma. Výchozí stanice všech linek byla na náměstí Jana Palacha a už půl hodiny před začátkem se tu shromáždily tisíce lidí (tj. můj odhad). Já a Bára (přítelkyně mého táty) jsme si sedly na schody před Rudolfinum a rozjímaly nad tím, kam naše muzejní putování povede.
Nejdříve jsme se chtěly podívat do Rudolfina, ale tam se hrnula taková masa lidí, že jsme si to rozmyslely a zamířily do Uměleckoprůmyslového muzea. Přešly jsme silnici a hledaly dotyčnou budovu. To by ale nesměla být úplně na druhé straně! Tak zase přes celé náměstí... Budovu jsem úspěšně nalezly, ale stejně jsem se musela smát. Bára, pražačka!
V muzeu jsme strávily hodinu a pak jsme se přesunuly na Václavské náměstí, kde v tu chvíli začínal koncert Hollywood night. Orchestr hrál skladby z hollywoodských filmů, jako Titanic, Piráti z Karibiku, Star Wars, Mamma mia atd. Tam jsme strávily další hodinu.
Dále naše kroky vedly do KFC na večeři, jelikož nám kručelo v žaludcích. Když jsme vylezly zpátky do ulice Vodičková, musely jsme chvíli uvažovat, kterým směrem se dát. Rozhodly jsme se pro Náprstkovo muzeum. Ale teď kudy, že?
Bára mě protáhla skrz různé "zkratky" skrz budovy, z čehož jsem byla tedy úplně dezorientovaná, a taky jsem se dozvěděla, že existuje sv. Jiljí! No strašný! XD Tak jdeme dál...
Dorazily jsme do muzea. Na dvoře stály nějaké stánky, které jsem nějak blíže nezkoumala, a nějací dva muži tam bubnovali na africké bubny. Uvnitř se pak nachází trvalá expozice asijských, afrických a amerických kultur. V tu dobu už mě příšerně bolely nohy, protože jsem pitomec a nevzala jsem si pořádné boty. Měla jsem měkkou podrážku a pod nohama cítila každý výmol a to v centru Prahy není zrovna nejlepší. Pak jsme s Bárou dobíhaly na náměstí Jana Palacha a jen tak tak jsme stihly nastoupit na linku č.3.
Vydechla jsem, když jsme konečně seděly, ale vystupovaly jsme hned na první zastávce. Šly jsme do Kláštera sv. Anežky České. Nikdy jsem tam nebyla. Je to opravdu rozlehlá stavba. Také nás napadlo, že bychom se mohly podívat do Španělské synagogy, kterou otevírali v půl jedenácté. Bára říkala, že obyčně je tam drahý vstup. A taky tam stála velká fronta lidí. Nechtělo se nám čekat a už jsme byly unavené, tak jsme na náměstí JP nasedly na pětku a svezly se na Anděl, na metro, a jely jsme domů (k Báře).
Ráno jsem se probudila v půl jedenácté. No, moc jsme toho neobešly, ale co se dá dělat. Za jednu noc se přeci nedá stihnout vše a stejně to končilo už v jednu hodinu ráno.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AranisLea AranisLea | Web | 11. června 2012 v 16:31 | Reagovat

No ty brďo, sem ani nevěděla, že něco jako Pražská muzejní noc existuje XD Sem cestovatel za všechny prachy :D Tak hlavně jestli se vám to líbilo a že ste toho neoběhly hodně, no a co? Prolejtat se mezi těma lidma musela bejt psina :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Flag Counter