Srpen 2013

Už nikdy nepojedu tramvají!

6. srpna 2013 v 0:05 | Inka |  Realita všedního dne
Říkáte si, co můžu mít proti tramvajím? Můj zážitek není ani ničím zvláštní ani zajímavý, věřím, že něco podobného zažila spousta z vás. Před pár týdny jsem byla nucena - okolnosti vynechejme - navštívit Prahu a kvůli nedostatku času jsem musela využít i tramvaje.
Já nejsem zvyklá jezdit tramvají a co se týče mé stability - téměř nulová. Při každé zatáčce, zastavení a rozjetí se tramvaje jsem doslova lítala do všech stran. Mně to nevadilo, přišlo mi to hrozně vtipné! Jen lidé kolem mě se příliš nadšeně netvářili. "Chudáci lidé," říkám si. A abych je ušetřila dalšího šíleného zážitku se mnou, rozhodla jsem se omezit své využívání tramvají na ještě větší minimum Smějící se

Příběh Diamantového klanu - 15. část

1. srpna 2013 v 23:39 | Inka |  Diamantový klan

Černá jiskra se zavrtěla ve spánku a pomalu začínala vnímat své okolí. Cítila, že leží na měkkém podkladu, a do čumáčku ji uhodila vůně čerstvé kořisti. První myšlenka, která jí přišla na mysl, byla: jsem mrtvá? Ale tu okamžitě zavrhla, když si uvědomila hladem svírající se žaludek. Otevřela oči a posadila se. Jen matně si vzpomínala, co se událo. Rozhlížela se kolem, teď když se pomalu vzpamatovala, ucítila ve vzduchu pachy spousty koček. Chvíli jí trvalo, než si dala dvě a dvě dohromady.
"Ale? Tak Šípková Růženka se konečně probudila?" ozval se nečekaně malou mýtinkou kousavý hlas, až Černá Jiskra leknutím nadskočila. Teprve teď si všimla, že jen pár metrů od ní sedí žlutohnědá kočka a pozoruje ji ostřížím zrakem. Z jejího tónu se Černé jiskře zježily chlupy na hřbetě a měla chuť se k té kočce rozeběhnout a jednu jí vrazit. "Co máš za problém?!" prskla místo toho.
Kočka neodpověděla, jen si ji měřila pohledem. Nebyl nepřátelský, spíše nedůvěřivý a opatrný, a Černá jiskra měla pocit, že jí vidí až do hlavy. Vůbec neměla ráda, když si ji někdo takhle prohlížel. Věděla, že vypadá příšerně - malá vychrtlá kočka, směšná napodobenina silné šelmy, kterou byla jen ve svých nejskrytějších snech. Navíc vedle téhle krásné kočky s jantarovýma očima si připadala ještě nicotnější. Její výraz však zůstával kamenný.
Najednou se kapradí ohraničující mýtinku rozhrnulo a na mýtinku vešel starý hnědý kocour.
"Vidím, že už jste se seznámily!" zvolal vesele, když položil na zem králíka, kterého přinesl s sebou z hromady kořisti. "To je dobře, že už jsi vzhůru, Diamantová hvězda by s tebou ráda celou záležitost ještě jednou probrala…"
Černá jiskra nejspíš koukala jako spadlá z Marsu, protože ten kocour se vzápětí rozesmál a přisunul k ní králíka. "Najez se a já ti to vysvětlím…" řekl už s vážnější tváří a sledoval, jak se kočička hladově zakousla do masa. " Diamantová hvězda je naše velitelka. Ta kočka, která s tebou mluvila, když jsi přišla."
"Ale já myslela, že už jsme si vše pověděly," namítla Černá jiskra mezi sousty. Jídlo jí opravdu přišlo vhod a chlácholilo její vzbouřený žaludek. "Že je vše vyřešené - můžu tu zůstat aspoň pár dní."
"Hahaha!" tentokrát se zasmála ta kočka, která ji nejspíš hlídala při spánku. "V tu chvíli jsi byla téměř mrtvá vyčerpáním, mohla jsi říct cokoliv, jen aby sis život zachránila. V této době se na našem území usazují tuláci a určitě nechystají nic dobrého. Myslíš, že tě tu může nechat jen tak? Musí si tě ještě pořádně prověřit…"
"Ale neboj, když řekla, že tu můžeš zůstat, tak taky můžeš. Diamantová hvězda drží slovo," dodal ještě ten kocour. Černá jiskra pohlížela z jednoho na druhého a přemýšlela nad svou bídnou situací. Vydaná na pospas klanu koček, které jí můžou pomoct, ale i zabít. Když zhltla celého králíka, šla zahrabat kosti na kraj mýtinky a už zaslechla jen, jak hnědý kocour říká té kočce: "Dojdi pro Diamantovou, prosím tě, Lví tlapo."

Všechny blogy o Warrior cats, které kdy existovaly a na které jsem narazila

1. srpna 2013 v 1:26 | Inka |  Ze světa Warrior Cats
Tento článek není ani tak pro vás. Je to souhrn všech blogů - i zrušených -, na které jsem kdysi při svém pátrání po stopách Divokých koček na internetu narazila. A proč tu je? Už nechci mít vše v oblíbených odkazech... Obzvášť neaktivní blogy.
Flag Counter