Aktuálně
Stále žiju, nebojte se... :D
Albatros po deseti letech vydá další díly Divokých koček! Teď už můžu umřít v klidu... :'D
Nyní jsem i na Wattpadu
----------------------------------------------------

Společensky unavená Agáta

27. července 2016 v 14:58 | Inka, Kachna, mamka |  Povídky apod.
Sestra měla přítele a ten dostal za úkol napsat slohovku. V zadání bylo několik vět, které měly být v textu použity.
Kdo by jinak někoho pojmenoval Agáta? (Nic proti tobě, Agáto :D) No, zkrátka kluci jsou prostě kluci a nakonec jsme tu slohovku psali já, sestra a mamka. Nejlepší rodinný večer ever!


Společensky unavená Agáta se vrací domů hluboko po půl noci, je jí 16 let. Dveře jí otevře rozzlobená matka a říká: ,,Uvědomuješ si vůbec, kolik je hodin?! Zítra jdeš do školy." Podnapilá rozesmátá Agáta matce odpoví: ,,Ježiš, ty z toho naděláš, může být tak jedenáct." A začne hledat po kapsách telefon, aby zjistila kolik je doopravdy hodin. V tu chvíli ji začne opouštět veselá nálada a začnou se jí v hlavě honit myšlenky, kde ho mohla nechat.
,,No to mě zajímá, kolik je hodin? Jen se podívej, no. Kolik je, co?!!" Říká matka Agátě. Agáta zesmutní a zvedne oči k matce: ,,Já ti to nepovím, ztratila jsem mobil." Agátu matčina reakce překvapí, matka beze slov odchází do kuchyně a jen krčí rameny.
"Tak to je průšvih," říká si Agáta při pohledu na hodiny, kde svítí tři hodiny ráno. Druhý den jde do školy a ztratila nový drahý mobilní telefon. "Až to zjistí táta…"
Přestože se jí podaří usnout celkem brzy, ráno zaspí a autobus do školy jí ujede přímo před nosem. Zlomyslný řidič na její mávání a volání vůbec nereaguje a ještě přidá plyn. Nešťastná Agáta znaveně dosedne na lavičku a čeká na další.
Nakonec doběhne do školy s půlhodinovým zpožděním. Celé vyučování má zastřené probíhající kocovinou, hlava se jí motá a nemůže se soustředit. Dokáže myslet jen na svoji měkkou postel a klidný spánek.
Ten jí však doma dopřán není. V kuchyni čeká rozzuřený otec a matka se ho snaží marně uklidnit. Jakmile svou dceru spatří, vyletí ze židle a začne křičet: "Děláš si ze mě srandu? Tohle jsi už vážně přehnala! Přitáhneš domů ve tři ráno nasátá jak houba a ještě ztratíš nový telefon?! S tebou jsem skončil, holčičko! Odteď nebudeš chodit nikam, žádnej počítač, budeš se jenom učit, učit a UČIT! A nečekej, že ti koupíme novej telefon! Dostaneš starou Nokii bez internetu, abychom se ti aspoň dovolali!"
"Ale Františku, vždyť ona jenom…" snaží se matka zmírnit manželův hněv.
"Žádný ale mě nezajímá, skončil jsem! Na tohle já nemám nervy…" za neustálého mumlání opustí kuchyň a jde si zchladit žáhu do hospody, kde si může hlasitě postěžovat všem přítomným.
Agáta s kamenným výrazem odchází do svého pokoje a konečně padne do postele. Nějaký otcovský výlevy jsou jí celkem ukradený.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Flag Counter